Materiały - gry menedżerskie

Bardzo prosimy abiturientów realizowanych u nas szkoleń i gier decyzyjnych w programie rozwoju kompetencji technicznych o przejrzenie przedstawionych tu materiałów w uzupełnieniu do treningu Symulacje Menedżerskie.

Matematyka dla wydziałów budowlanych i mechanicznych t.1

Normowanie pracy w magazynie

Fizyka t 2

Gry symulacyjne – podstawy praktyczne

Obrabiarki do metali cz.I zeszyt 2

Termodynamika techniczna

Zwalczanie hałasu w przemyśle zagadnienia wybrane

Elementy budownictwa uprzemysłowionego

Informatyka w praktyce Gromadzenie danych

Napęd elektryczny Dźwignic

Rysunek techniczny dla monterów instalacji wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

Elementy fizyki t.I

Finanse przedsiębiorstw transportowych

Prawo konstytucyjne

Nowe ubezpieczenia komunikacyjne

Inwentaryzacja w przedsiębiorstwie.

Automatyzacja eksploatowanych obrabiarek

Koła zębate t1.Konstrukcja

Gospodarka wodno-ściekowa w zakładach przemysłowych

Elektroenergetyczna automatyka zabezpieczeniowa, t. 2, Automatyka eliminacyjna Wyd. II zm.

Operator żurawia

Wartościowanie pracy w przedsiębiorstwie

Wykładziny z drewna

Ochrona pracy kobiet ,młodocianych i osób niepełnosprawnych

Leksykon montera elektryka

IBM PCiPC DOS

IBM.PC dla każdego

Turbo Pascal 5.5

Przewodnik montera elektryka

Komputerowe planowanie przedsięwzięć. Microsoft Project. 59str.,20cm.

Podstawowe kroje pism. CorelDRAW & Windows.

Wzmacniacze mocy audio... Aplikacje t.2 496 str+dod., 23 cm

Analiza cz.III Analiza zespolona, dystrybucje, analiza harmoniczna 417 str., 24 cm

Kodeks handlowy komentarz wybrane akty prawne Wyd.V 543 str., 20 cm

Uszkodzenia i naprawa silników elektrycznych

Komputery równoległe Architektura elementy programowania Wyd.II 202 str., 23 cm

English for Banking 132 str., 20 cm

Gry symulacyjne – podstawy praktyczne

Chemia nieorganiczna cz II 457 str., 24 cm

CB i radiokomunikacja Wydanie II 248s 21cm

Wzory listów angielskich w korespondencji handlowej z tłumaczeniami Wyd.IV 217 str., 23 cm

Układy wtryskowe benzyny - sprawdzanie iregulacja 271 str., 20 cm

Pierwszy krok z EXCEL 5 PL do Windows 135 str.24 cm

Strategie marketingowe na rynku międzynarodowym 171 str,20 cm

Pielęgnowanie roślin pokojowych 195 str,30 cm

Marksizm i skok do królestwa wolności dzieje komunistycznej utopii 536 str,24 cm

Systemy mikroprocesorowe w automatyce napędu elektrycznego wyd.2

Historia ustroju i prawa polskiego Wyd.IV 655 str, 24 cm

Kodeks postępowania administracyjnego Komentarz 978 str, 20 cm

Komunikacja werbalna - szkoła dyskutowania 155 str, 20 cm

Wstęp do matematyki współczesnej

Geometria wykreślna z perspektywą stosowaną 331 str, 24 cm

Polskie dzieje - od czasów najdawniejszych do współczesności 380 str+mapy, 24 cm

Zagrożenia biologiczne w budynku 251 str, 24 cm

Geografia gospodarcza - repetytorium 322 str, 24 cm

Psychologia giełdy 217 str, 20 cm

TCP/IP 402 str, 24 cm

Euromarketing - uwarunkowania na rynku Unii Europejskiej 175 str, 24 cm

XML 270 str, 24 cm

Ekonomika i organizacja przedsiębiorstw cz.II Wyd.III 383 str, 20 cm

Strategiczne zarządzanie zasobami ludzkimi 408 str, 24 cm

Sztuka świata t.11 422s 29cm

01.01.2015. 00:04

Raport Firmy Szkoleniowe w Polsce

Potencjał każdego biznesu to nie jedynie majątek trwały, marka i referencje lub prestiż, ale również posiadane licencje. Czasem właśnie to od nich zależy znaczenie firmy na rynku, bez względu na sektor działania. Dlatego nie będzie żadnym zaskoczeniem, że nasze biznesy niezwykle często inwestują w rozwój swojej kadry. Od jakiegoś czasu można zaobserwować w szkoleniowym biznesie wyraźną prosperitę. Nie zmienił tego nawet niedawny krach na rynkach gospodarczych.

Od początków wolnego rynku w Polsce szczególną popularnością cieszą się programy rozwojowe – wynika z materiału Ranking Szkolenia Zarządzanie. Nie jest tajemnicą, że osoby zarządzające o wysokich umiejętnościach to podstawa biznesowego przedsięwzięcia. Przedsiębiorstwa regularnie proponują warsztaty z nadzorowania nad projektami, z rozwoju osobowości, automotywacji albo z budowania zaangażowania.

Treningi takie określane są jako otwarte i zamknięte. Te ostatnie organizowane są na zlecenie zainteresowanych korporacji. Szkolą się w nich tylko kierownicy tych spółek. Warsztaty otwarte, jak sama nazwa wskazuje, zarezerwowane są dla każdego, kto jest zainteresowany daną problematyką. Warto wspomnieć, że uczestnicy szkoleń otwartych muszą zazwyczaj regulować płatność za nie własnym sumptem. Rzecz jasna, zaangażowanie kapitałowe w nasze umiejętności to większa szansa na awans.

Nauczaniem na warsztatach biznesowych parają się przeważnie profesjonalni trenerzy. Większość z nich posiada duże doświadczenie w konkretnej dziedzinie, np. w technikach kierowania ludźmi, w coachingu, asertywności itd. Wykładowcy muszą mieć nie wyłącznie dużą i wyczerpującą znajomość tematu, ale także właściwe cechy charakteru. Przecież chodzi o to, żeby informacje w stosowny sposób eksplikować uczestnikom szkolenia. Mile widziana jest także przygotowanie z komunikacji werbalnej i niewerbalnej, sprawność przygotowywania prezentacji oraz podtrzymywania relacji międzyludzkich.

Technika organizacji kursów biznesowych jest zazwyczaj porównywalna. Wykorzystuje się transmisje multimedialne, praca indywidualna, działania w grupach jak również pisemna kontrola zdobytej wiedzy. Zdarza się, że ustalane są również uzupełniające spotkania pogłębiające wiedzę po uczestniczeniu w warsztatach. Im bogatszy temat, tym bardziej rozciągnięte w czasie spotkania, zaprojektowane nawet na cztery dni.

Rynek szkoleń rozwija się dynamicznie i jest prawie pewne, że ta koniunktura nie nie ulegnie zmianie w niedalekiej przyszłości. Coraz popularniejsze są również imprezy integracyjne połączone z szkoleniami. Ich niezwykłą wartością jest nie tylko sposobność szkolenia, ale również scalenie zespołu pracowników.

02.10.2014. 13:56

<< Pierwszy < Poprzednia [11 / 11] Następna > Ostatni >>